• Autor: Kasia
  • 10 listopada 2017

Oszczędzaj na wyprzedażach garażowych

Oszczędzaj na wyprzedażach garażowych

1024 680 Kasia

Jednym ze sposobów, który może przyczynić się do oszczędzania jest oczywiście sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Wielu z nas nierobi tego tłumacząc to brakiem czasu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się wyprzedaż garażowa. Sprawdź sam!

Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu sprzedaż, ale nie wiesz gdzie wystawić używane ubrania? Tutaj z pomocą mogą przyjść Ci wyprzedaże garażowe, szczególnie kusząca może być prosta, po prostu otwierasz garaż i wystawiasz niepotrzebne. Ale co w przypadku, gdy mieszkasz w bloku i nie masz garażu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Gdzie wystawić używane ubrania?

Kiedyś wyprzedaże garażowe znane były tylko z amerykańskich filmów oraz niemieckich, czy holenderskich podwórek. Od kilku lat ich popularność rośnie również w Polsce. To nie przypadek ponieważ tego typu rozwiązanie pomaga nie tylko w zarobieniu dodatkowej gotówki, ale również w budowaniu relacji wśród lokalnej społeczności. Moda obejmuje kolejne miasta, niektóre dzielnice w największych miastach (korzystają z tej formy sprzedaży nawet raz na kwartał). Aktualnie co jakiś czas organizowane są „wyprzedaże garażowe” w wyznaczonym terminie i miejscu, gdzie każdy może wystawić się i tego dnia sprzedawać. Pamiętaj jednak, że z założenia ta forma sprzedaży wiąże się z niskimi cenami, dlatego to sposób jedynie na dorobienie pieniędzy.

Najlepszym sposobem na odnalezienie miejsca aktualnie organizowanych wystaw jest wyszukiwarka Google. Wystarczy wpisać „wyprzedaż garażowa Warszawa/Wrocław/Kraków/itd.” i poszukać na pierwszych pozycjach.

Dla leniwych proponuję kilka adresów:

Warszawa

4free.waw.pl

www.facebook.com/WyprzedazGarazowa

Wrocław

gazetawroclawska.pl/tag/wyprzedaz-garazowa-wroclaw

pl-pl.facebook.com/wyprzedaz.garazowa.wroclaw

Kraków

krakow.naszemiasto.pl/tag/wyprzedaz-garazowa.html

www.facebook.com/Krakowska-Sąsiedzka-Wyprzedaż-Garażowa-1479954545642365/

 

Wyprzedaże garażowe, czyli kupuj taniej

Możesz również zaoszczędzić kupując ubrania, czy rzeczy do domu po bardzo okazyjnych cenach. To świetne rozwiązanie jeżeli np. potrzebujesz mebli, a masz ograniczony budżet (podczas wyprzedaży możesz kupić używane meble nawet za 300 zł). Znajdziesz tam również wszelkie dodatki do domu, ale również używane ubrania, książki czy opony do samochodu. W skrócie można tam znaleźć wszystko i jednocześnie zaoszczędzić sporo gotówki.

Co jeszcze warto wiedzieć o tzw. „garażówkach”

– aby zorganizować wyprzedaż garażową zarówno w swoim garażu, nie potrzebujesz pozwolenia
– organizacja dużej „wyprzedaży” dla lokalnej społeczności oczywiście wiąże się z uzyskaniem pozwolenia
– nie zapłacisz podatku jeżeli rzeczy, które sprzedałeś posiadałeś dłużej niż pół roku (nie jest to źródło przychodu)
– jeżeli sprzedaż rzecz, której wartość przekracza tysiąc złotych, wtedy nabywca musi zapłacić podatek w wysokości 2% wartości rynkowej kupionego przedmiotu
– na lokalnych portalach często ogłaszane są terminy i miejsca „garażówek”
– niektóre społeczności zakładają grupy facebookow’e na których informują o mniejszych wyprzedażach, sprawdź czy w Twoim mieście, czy dzielnicy funkcjonuje taka grupa
– niektóre „garażówki” całość zarobionych pieniędzy przeznaczają na akcje charytatywne oraz osobom potzrebującym

Podsumowując, jeśli nadal zastanawiasz się jak pozbyć się starych ubrań, gdzie sprzedać niepotrzebne rzeczy lub gdzie można kupić np. używane ubranka dla dzieci to wiesz już, że wyprzedaże garażowe to świetny sposób na osiągnięcie tych celów, zarobienie pieniędzy, ale również jest to fajny sposób na spędzenie czasu w gronie sąsiądów!