• Autor: Kasia
  • 9 listopada 2017

Jak oszczędzać na pozbywaniu się zbędnych rzeczy?

Jak oszczędzać na pozbywaniu się zbędnych rzeczy?

1024 599 Kasia

W mieszkaniu każdego z nas, znajduje się mnóstwo rzeczy, których od dawna nie używamy. Dopóki, nam nie przeszkadzają leżą w ukryciu pokrywając się warstwą kurzu. Ale czy wiesz, że możesz oszczędzać, dzięki oddawaniu tych wyżej wymienionych przedmiotów? Sprawdź sposoby!

Zrób przegląd… mieszkania

Zacznij od przejrzenia rzeczy znajdujących się w Twoim mieszkaniu, czy naprawdę są Ci potrzebne skoro nie używasz ich już od pewnego czasu? Gdy przejrzysz się z zawartością, w kolejnym kroku sporządź listę. Pewnie ciężko będzie Ci od razu pozbyć się tych rzeczy dlatego na liście oprócz spisu stwórz tabelkę użytkowanie, w której możesz zaznaczyć kiedy ostatnio korzystałeś z danego przedmiotu. To rozwiązanie może pomóc Ci w podjęciu decyzji, czy faktycznie warto pozbyć się wybranej koszulki, lub starego smartfona. W kolejnym kroku musisz wybrać elementy, których się pozbędziesz.

Możesz sprzedać niepotrzebne przedmioty online

Jednym z rozwiązań, które pozwoli Ci zarobić dodatkowe pieniądze jest sprzedaż rzeczy na jednym z portali np. www.allegro.pl, www.gumtree.pl czy www.olx.pl. Ciekawą opcją są również dedykowane grupy na Facebook’u ( np. Kupię/Sprzedam w Twoim mieście), w tym przypadku możesz umówić się na odbiór osobisty i przy okazji zaoszczędzić czas. Czasem może okazać się, że od dawna nie używany smartfon może przynieść dodatkowe 300 – 400 zł do Twojego miesięcznego budżetu.

Wyprzedaże garażowe

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również tzw. wyprzedaże garażowe. Są one bardzo popularne m.in. w Niemczech, Holandii, czy USA, ale z biegiem lat zyskują coraz większą popularność
w Polsce. Sposób jest prosty wystawiasz przed swój dom niepotrzebne rzeczy i sprzedajesz je zainteresowanym osobom. Jednak co zrobić, gdy np. mieszkasz w bloku i nie masz, gdzie wystawić tych przedmiotów. W tym przypadku obserwuj poczynania lokalnych społeczności, które co jakiś czas organizują tego rodzaju wyprzedaże w wyznaczonych miejscach.

Wyprzedaż garażowa

Słupy, tablice ogłoszeniowe oraz lokalna prasa

Gdy posiadasz niepotrzebne rzeczy może zamieścić tzw. ogłoszenie o sprzedaży np. na tablicy ogłoszeniowej np. w supermarkecie, czy w lokalnym sklepie. Możesz skorzystać także z oferty tzw. słupów ogłoszeniowych i zamieścić za kilka złotych informacje o sprzedaży np. mebli, czy telewizora. Dobrym wyjściem może okazać się lokalna gazeta, gdzie w specjalnej sekcji możesz zamieścić ogłoszenie drobne o sprzedaży wybranej rzeczy (koszt takiego ogłoszenia to ok. 20 zł).

Akcje charytatywne

Kolejnym rozwiązaniem jest przekazanie niepotrzebnych rzeczy na różnego rodzaju akcje charytatywne, lub po prostu oddanie ich osobom potrzebującym, dzięki czemu może nie zyskasz pieniędzy, ale zrobisz dobry uczynek i pomożesz innym.
Pamiętaj! Dzięki pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy zyskasz dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, no i przede wszystkim dodatkowe pieniądze.