• Autor: Adam
  • 3 listopada 2017

Jak oszczędzić, dzięki zmianie dostawców usług?

Jak oszczędzić, dzięki zmianie dostawców usług?

1024 682 Adam

Od lat używasz tej samej sieci komórkowej, a nad zmianą dostawcy telewizji i internetu nigdy się nie zastanawiałeś? Czas to zmienić! Poznaj kilka rad, które pomogą Ci zaoszczędzić!

Sprawdź swoje umowy

Jeśli od lat korzystasz z usług jakiegoś dostawy, jest duża szansa, że warunki Twojej umowy są już bardzo niekorzystne, a dana firma wcale nie zamierza Cię o tym poinformować.

W końcu dostawca ma prawo myśleć, że klient, który wszystko opłaca na czas – jest pewnie zadowolony i nic nie trzeba zmieniać.  Z tego powodu warto sprawdzić, jaką propozycję Twój usługodawca oferuje obecnie nowym klientom i porównać z tym, co znajduje się

w Twojej umowie. Dużo mniejsza prędkość internetu, ograniczona liczba kanałów telewizyjnych, mniej darmowych minut do innych sieci – wypisz wszystkie usługi, które posiadasz i ich cenę, a następnie dokładnie przeanalizuj, co mógłbyś uzyskać za tę samą kwotę podpisując umowę jako nowy klient. Jeśli Twój kontrakt został zawarty na określoną liczbę miesięcy i ten czas już upłynął, oznacza to, że został on automatycznie przedłużony na tych samych warunkach i możesz go zakończyć z miesięcznym wypowiedzeniem. W tej sprawie, warto zadzwonić lub wybrać się na spotkanie z konsultantem danej firmy

i poinformować go o swoim zamiarze wyboru innego usługodawcy. Najczęściej w takich przypadkach konsultanci zaproponują Ci konkurencyjną ofertę. Zanim podpiszesz umowę na kolejne dwa lata, upewnij się, że konkurencyjne warunki nie są tylko określeniem marketingowca i poproś inne firmy o przygotowanie swoich propozycji. Porównaj i wybierz najlepszą.

Pilot do telewizora

Bonusy, których nie potrzebujesz

Podczas analizy przedstawionej oferty, zastanów się, czy bonusy, które w ramach niej dostajesz są Ci do czegoś potrzebne. Do pakietów z telewizją i internetem, często dołączany jest też telefon stacjonarny. Jeśli w domu nie posiadasz aparatu telefonicznego i nie zamierzasz go nabywać to z pewnością ta usługa jest Ci zbędna. Podobnie wygląda sytuacja

z dodatkowymi kanałami telewizyjnymi. Konsultant może Cię przekonywać, że 5 kanałów sportowych to coś, czego brakuje w Twoim życiu – zastanów się jednak, czy będziesz mieć czas aby je oglądać, skoro w wolnym czasie oglądasz tylko filmy na dvd, a telewizję kupujesz tylko względu na swoją rodzinę.

Przejście do innej sieci

Korzystaj z benefitów, jakie obecnie oferują operatorzy sieci komórkowych w zamian za przejście do ich sieci. Nowi klienci są dla marketingowców najbardziej łakomym kąskiem, dlatego potrafią im zaoferować naprawdę konkurencyjne warunki. Obecnie T-Mobile oferuje nowym abonentom 12 miesięcy Netflixa bez opłat, a Play – roczną subskrypcję Showmaxa. Jeśli korzystasz z tych platform VOD, powinieneś rozważyć wybór któregoś z tych operatorów – pozwoli Ci to zaoszczędzić kilkaset złotych w trakcie roku. Często chodzisz do kina z rodziną? Rozważ przejście do Orange. Operator w każdą środę oferuje dwa bilety w cenie jednego w sieci kin Multikino. Takie małe benefity potrafią być źródłem dużych oszczędności – warto dokładnie zapoznać się z ich listą i wybrać te, które będą najlepsze dla Ciebie.