• Autor: Kasia
  • 13 listopada 2017

Handmade, czyli prosty sposób na oszczędność

Handmade, czyli prosty sposób na oszczędność

1024 682 Kasia

Obserwując trendy, zmianę zachowań i przyzwyczajeń ludzi gołym okiem widać, że do głównego nurtu wracają rzeczy niedoskonałe. To prawdziwy powrót z produkcji zautomatyzowanej do ręcznej. Ale czy zastanawiałeś się jak zaoszczędzić na tzw. handmade? Poznaj sposoby!

Od czego zacząć swoją przygodę

Pierwszym krokiem, który może okazać się początkiem Twojej nowej przygody jest zapisanie i pójście na kurs, który dostarczy Ci porad oraz ciekawych rozwiązań. Dzięki popularności tego sektora możesz znaleźć sporo darmowych lub dofinasowanych szkoleń. Oczywiście są również płatne np. „Handmade w weekend”, a ich cena waha się od 300 do 1000 zł. Jak wiadomo handmade może wiązać się z różnego rodzaju działaniami (tworzenie mebli, bukietów, ale również ciastek), jeśli poszukasz to na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście kursy to nie wszystko, niektórzy dysponują wrodzonym talentem oraz umiejętnościami plastycznymi, czy tzw. technicznymi. A Ty znasz już swoje predyspozycje?

Nie kupuj, tylko twórz sam

Jeśli wiesz już w czym jesteś dobry i co potrafisz zrobić od razu zacznij z tego korzystać. Na przykład jeśli chcesz zmienić stół w pokoju gościnnym po prostu zrób go sam. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze (stół duży do pokoju gościnnego firmy VOX to koszt na poziomie ok. 1 700 zł, a własna produkcja to wydatek rzędu 700 zł), ale również jaka to będzie dla Ciebie satysfakcja, że własnoręcznie stworzyłeś w tym przypadku stół. Ale przecież możesz tworzyć również mniejsze rzeczy i dawać je jako prezenty (ramki, figurki, ale również ubrania) bliskim. To doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, no i przy okazji taki podarek zawsze robi większe wrażenie na obdarowanym.

Nici do szycia, które mogą być wykorzystywane do vwyszywania wielu ciekawyuch wzorów.

Sprzedawaj rękodzieła

Dlaczego jeszcze warto zacząć swoją przygodę z handmade? Kolejnym plusem jest szansa na zarabianie, początkowo może być to tylko dodatek do Twojej pensji, ale przy ciężkiej pracy i odrobinie szczęścia może okazać się to szansa na własną działalność. Sprzedając swoje produkty na dedykowanych portalach takich jak np. www.showroom.pl (w przypadku odzieży), czy www.dawanda.pl. Również na Facebook’u znajdziesz specjalne grupy, gdzie możesz wystawiać rękodzieła oraz rozmawiać o tworzeniu, dawać rekomendacje i szukać porad np. „Rękodzieło… moja pasja”, czy „rękodzieło – to co kocham”. W zależności od zaangażowania sprzedaż może przynieść Ci zyski na poziomie kilkuset do 3-4 tysięcy złotych miesięcznie. Możliwości masz całkiem sporo, ale sam widzisz, że zainteresowanie się handmade’m to nie tylko szansa na nową pasję.

Podsumowując panująca moda na rękodzieło to nie tylko świetna okazja do zaoszczędzenia. Ale także szansa na dorobienia pieniędzy i „domknięcie” swojego domowego budżetu. No to do dzieła, a może do rękodzieła